25 Haziran 2013 Salı

Memleket Hikayeleri Feride Kanal 7 İzle Türkü Filmleri

 Memleket Hikayeleri Feride
ZULME BOYUN EĞMEYEN BİR SEVDA.
Karadeniz’in suları gibi hırçın bir yapıya sahip olan Feride, Giresun’un şirin bir köyünde yaşamaktadır. Genç kız, köyün mazlum delikanlısı Ömer’le tutkulu bir sevda yaşamaktadır. Feride’nin ailesi de bu birlikteliği onaylamaktadır.

Fakat Feride’ye sevdalı bir diğer kişi de köyün belalılarından Musa’dır. Feride’nin Ömer’le bir sevda yaşadığını öğrenen Musa çılgına döner. Peşine adamlarını da takarak genç adamı öldüresiye döver. Feride’den vazgeçmeye niyeti olmayan Ömer ailesini de alarak genç kızın evine giderek söz keserler.

Feride ile Ömer’in sözlendiğini duyan Musa ve babası genç kız hakkında kötü bir iftira ortaya atarlar. Dedikodu’nun tüm köye yayılmasının ardından sevdalı çift köyü terk etmeye karar verir. İki genci köyden çıkarlarken fark eden Musa peşlerine takılır. Ve amansız bir takip başlar.

Feride ve Ömer, Musa’nın öfkesinden kurtulabilecekler mi? Sevdaları uğruna tüm zorluklara göğüs geren iki yüreğin etkileyici öyküsü “Feride” Kanal 7 ekranlarında.

Yönetmen:Serkan İpekören, Senaryo:Hayriye Ersöz, Oyuncular: Fatma Kocacık, Barış Özkan, Murat Aydın, Fahri Aktürk, Halil Kumova, Ebru Gullik, Hakan Terme, Asuman Özinci, Songül Kaya, Yapım:2006/ Kanal 7/Türkiye
Giresun'un içinde iki sokak arası
Altı kurşun attılar üçte bıçak yarası
Vuruldum düştüm yere
Gidemedum uzağa
Ne edelum Feride'm
Düşürdüler tuzağa
Giresun'un içinde yeşil fınduk bahçası
Vurdular Feride'mi yere düştü bohçası
Vuruldum düştüm yere
Gidemedum uzağa
Ne edelum Feride'm
Düşürdüler tuzağa
Giresun'un içinde gezerum yali yali
Feride'mi vuranın çekilir mi vebali

Söz & Müzik: Mustafa Küçük
kanal 7 memleket hikayeleri yine bana kalasın,kanal 7 memleket hikayeleri cemil izle,kanal 7 memleket hikayeleri filmi izle,kanal 7 memleket hikayeleri töre izle,

Artikel Terkait

Memleket Hikayeleri Feride Kanal 7 İzle Türkü Filmleri
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments