2 Ağustos 2013 Cuma

Baba Dostu Kanal 7 Halk FilmiVASİYETTEN ÇIKAN BÜYÜK SÜRPRİZ; “BABA DOSTU” Baba Dostu Kanal 7 Halk Filmi
Hazreti Muhammed’in "Hiç bir baba evladına  güzel terbiye ve edepten başka bir iyilikte bulunmamıştır." hadisinin günümüze yansıması TV Filmi “Baba Dostu” ile Kanal 7’de.
Kısa bir süre önce babasını kaybeden Serhat ikinci yıkımı babasının vasiyeti açıklandığında yaşar. Ailenin tüm bireyleri mal ve mülkten paylar alırken genç adama pay kalmadığı gibi altındaki lüks araç da bu vasiyetle elinden alınıyordu. Babası vasiyetinde Serhat’a, hayattayken en yakın can dostu Suat’a gitmesi talimatını veriyordu. Büyük hayal kırıklığına uğrayan ve beş parasız kalan Serhat için babasının kadim dostu Suat’ın yanına gitmekten başka çare kalmaz. Fakat yaşlı adam çaresizce kapısına gelen genci aşağılar, hakaret eder ve evinden kovar. Yaşadıkları ile büyük bir şoka giren Serhat gururu ile oynayan bu adamdan intikam almak için yemin eder. ‘Baba dostu’ denen adama kim olduğunu göstermeyi kafasına koyar. Hayatın tüm ağırlığını omuzlayan Serhat’ın hayatı bu sırada Selin’le tanışması ile farklı bir hal alır. Fakat büyük bir aşkla bağlandığı Selin, Serhat'ın geleceğini altüst edecek akıl almaz bir oyun çevirmektedir. Serhat’ın içine düştüğü aşk çıkmazı, babasının vasiyeti ve ‘baba dostu’ndan alınacak intikamın planları… ‘Hiçbir baba evladına güzel terbiye ve edepten başka bir iyilikte bulunmamıştır’ hadisinden yola çıkılarak hazırlanan TV Filmi ‘Baba Dostu’nda babasından genç bir adama kalan en değerli miras anlatılıyor.

Yapımcı - Yönetmen: Nazif Tunç, Senaryo: Mehmet Uyar, Oyuncular: Erhan Güler, Zeynep Çopur, Nadir Ersoy, Derya Şen, İbrahim Kalkan, Gül Kahyaoğlu, Yılmaz Fidan, Mehmet Fatih Türkay, Serdar Kulmaç, Muzaffer Üngör, İsmet Soykan, Engin Kahya, Onur Dinçel, Seren Samyeli, Yaşar Türközü, Ömer Miraç, Müzik: Gündoğar, Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy, Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok, Kurgu: Mehmet Atan, Sanat Yönetmeni: Ferhat İnal, Kostüm: Seda Katun, Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi, Ses Tasarım: İhsan Küpçü, Işık Şefi: Mustafa Sürücü, Yapım: Halk Film, 84’, 2013

Artikel Terkait

Baba Dostu Kanal 7 Halk Filmi
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments