1 Ağustos 2013 Perşembe

TV Filmi Ana Kuzusu Kanal7

TV Filmi Ana Kuzusu Kanal7
ANNESİNİ UNUTAN GENCİ BEKLEYEN BÜYÜK SIR
Yurt dışına çıkarak bir an önce zengin olmak isteyen bir genç… Annesinin kıymetini başına gelen musibetle anlamasının ardından öğrendiği büyük sırla değişen bir hayatın anlatıldığı TV Filmi “Ana Kuzusu” bu akşam  Kanal 7’de.
Hayatının baharında bir genç olan Yaşar yurtdışına giderek zengin olma hayali kurmaktadır. Bu hayalini gerçekleştirmesi için gerekli parayı annesinin son birikmişini alarak elde eder. Fakat bunun karşılığında annesini Yelliboyun denen tepeye götürmesi gerekmektedir. Tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan annesini güçlükle tepeye çıkartan Yaşar, arkadaşlarının ısrarları neticesinde annesini bir başına tepede bırakır. Tek başına tepede kalan yaşlı kadın oğlunun geri geleceği ümidi ile bekler fakat bir daha oğlunu görmeye ömrü yetmez. Yıllar geçer ve Yaşar hayal ettiği yaşama kavuşur. Fakat ailesine ve çocuklarına karşı öfkeli ve otoriter bir tavır takınan Yaşar, yine bir kavga sırasında felç geçirerek tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşamaya başlar. Düştüğü aciz durum üzerine annesini hatırlayan Yaşar karısından kendisini köye götürmesi için yalvarır. Annesinin mezarı başında dualar eden ve yaptığı büyük hata için kendisinden özür dileyen hüzünlü adamı annesini bıraktığı Yelliboyun denen tepeye götürürler. Pişmanlık dolu adamın çıktığı tepede annesi ile ilgili öğrendiği büyük sır üzüntüsünü bir kat daha artırır.

Yapımcı: Osman Sönmez, Ahmet Sönmez, Yönetmen: Uğur Akça, Senaryo: Mehmet Uyar, Oyuncular: Yaşar Alptekin, Didem Küme, Barış Cice, Yağmur Nazlıcan, Kıvanç Aslan, Serdar Esin, Zeynep Şahin, Remzi Özgüllü, Ahmet Turunç, Ses Kayıt -  Miksaj, İhsan Küpçü, Işık Şefi: Serkan Yılmaz, Sanat Yönetmeni: Onur Özkan, Kurgu: Mehmet Atan, Genel Koordinatör: Nihat Sönmez, Uygulayıcı Yapımcı: Recep Bayburt, Görüntü Yönetmeni: Emre Yılmaz, Müzik: Serkan Akgün, Yapım: 24 Kare Film, 2013

Artikel Terkait

TV Filmi Ana Kuzusu Kanal7
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments