3 Ağustos 2013 Cumartesi

TV Filmi Adak - Kanal 7

Yönetmen : Serhat Solmaz
Yapım Koordinatörü: Barış Yıldırım
Senaryo : Mehmet Uyar
Müzik : Gündoğar
Görüntü Yönetmeni : Hüseyin Özşahin
Kurgu Yönetmeni : Necdet Tok
Yapım : Halk Film
Oyuncular : Uğur Kıvılcım, Eylem İşal, Yakup Konca, Mustafa Nemli, Nurhan Demirhan, Kenan Önalan, Yurdagül Demir, Asuman Arı, Mehmet Ergül, Semra Sima, Mehmet Kartal
Adak "Eyüp Sultan Güvercinleri"
Film, adağını yerine getirmek için Eyüp Sultan’a yolculuğa çıkan yaşlı bir kadın ve torununun başına gelen olayları anlatıyor.
Emriye Nine, gözleri görmeyen oğlu ve gelininin sağlıklı bir bebek sahibi olmalarını çok istemektedir.  Bu nedenle Eyüp Sultan Camii’nin avlusundaki güvercinlere yem vermeyi adar. Yaşlı kadının korktuğu olmaz ve sağlıklı bir toruna kavuşur. Ancak adağını yerine getirmekte gecikir. Yedi yaşına basan torununun gözüne bir dalın çarpmasıyla yaşlı kadın adağını hatırlar. Torunu Gülcan’ı ve bir torba buğdayı da yanına alarak İstanbul’a doğru yola çıkar. Sıkı sıkıya tuttuğu torba trende bulunan iki yankesicinin dikkatini çeker. İstanbul’da iki hırsız yardım etme bahanesiyle Emriye Nine’ye yaklaşırlar. Yaşlı kadından torbayı alıp kaçarlar. Artık ne Eyüp Sultan’a gidecek, ne de geri dönecek paraları kalmıştır. Yaşlı kadın ve torunu koca şehir İstanbul’da yapayalnız ve çaresizdir. Emriye Nine adağını yerine getirebilecek mi? Parasız kaldıkları İstanbul’dan geri dönüş için karşılarına nasıl bir fırsat kapısı açılacak?

Artikel Terkait

TV Filmi Adak - Kanal 7
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments