5 Temmuz 2013 Cuma

Bir Dalda İki Kiraz TV Filmi Kanal 7

KİRAZ AĞACINA BAĞLANAN UMUTLAR BOŞ ÇIKINCA
Kanal 7 TV Filmleri kuşağında izlerken gülmeye doyamayacağınız bir türkü hikayesi; BİR DALDA İKİ KİRAZ
Köyün tanınmış, nüfuz sahibi ağalarından Recep Bey’in, Esma ve Sema isminde iki kızı vardır. Kızlarını herkesten kıskanan ağa, kimsenin onları dışardan görmemesi için oğlu Vefa'ya, evin avlusuna devasa bir kiraz ağacı diktirmesini söyler. Evin gelini Şeker ise kızların bu durumuyla sürekli dalga geçmekte, evde kalacaklarını ima etmekte ve devamlı onları kızdırmaktadır.

Fakat köyün delikanlıları Duran ve Kadir, tesadüfen gördükleri Esma ve Sema'ya çoktan aşık olmuş ve onları görmek için çareler düşünmeye başlamıştır bile. Kızların babasının korkusundan evlerinin kenarına gizli gizli yaklaşmaya çalışan iki genç, yanlışlıkla köye gelen tapu kadastro memurlarıyla karıştırılınca komik olaylar zinciri de başlamış olur.

Recep Ağa tapu memuru sandığı iki genci ve muhtarı evine yemeğe davet eder. Evde tapu memurlarını ağırlayacaklarını düşünen genç kızlar karşılarında sevdiklerini görünce şoka uğrarlar ama babalarına da durumu belli etmemeye çalışırlar.

Köyün postacısı da aynı gün gelen resmi mektubu muhtara vermeyi unuttuğu için gece kahveye getirip Murat ve Niyazi’ye verince olaylar iyice çığırından çıkar…  Gerçeği er geç öğrenecek olan Recep Ağa’nın tepkisi ne olacak? Gözünden bile sakındığı kızlarının sevgililerini evinde ağırladığını öğrenince ne yapacak?  İzlerken kahkahalara boğulacağınız eğlenceli bir yapım Kanal 7’de…

Genel yönetmen: Zeynep Tor, Yönetmen: Erhan Baytimur, Oyuncular: Tuğba Şap, Ebru Gullik, Davut İnce, Canan Akgül, Fahri Aktürk, Atilla Pekdemir, Senaryo:  Hayriye ersöz,  Müzik    : Özkan turgay,  Yapım:Tor Yapım/2007

Artikel Terkait

Bir Dalda İki Kiraz TV Filmi Kanal 7
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments