3 Temmuz 2013 Çarşamba

Helal Süt TV Filmi Kanal 7 Halk Filmleri


HİLE KARIŞAN KAZANCIN SONU,
Kanal 7 TV Filmi kuşağında bu akşam Hz. Muhammed’in "Helal de bellidir, haram da... Kim şüpheli işlerden sakınırsa dinini, ırz ve namusunu kurtarır.” hadisinin aksi davranışta bulunan dul bir kadının başına gelenler “Helal Süt” adlı filmde ekrana gelecek.

Küçük Şaban’ın en büyük hayali yedi yaşına bastığında Kastamonu’daki Şeyh Şaban-ı Veli Camiinde namaz kılmaktır. Şaban’ın annesi Emine de kocası ölüm döşeğinde iken oğlunun ilk namazını Pir Hazretlerinin camiinde kıldıracağına söz vermiştir. Fakat eşinin ölümünden sonra kalan borçları ödemeye çalışan dul kadın çaresizce verdiği sözü nasıl yerine getireceğini düşünmektedir. Bu sırada komşuları aileye emanet bir inek verirler ve sütünü satarak geçimlerini sağlaması konusunda destek olurlar. Oğlunu Kastamonu’ya götürmek için gereken parayı biriktirmekte zorlanan Emine bir komşusunun süte su katarak satarsa daha çok para kazanacağı fikrine kapılır. Böylece kısa sürede gereken miktarı elde eder ve yola koyulur. Fakat yolda mola verdikleri bir sırada hırsız bir maymun paraların yer aldığı keseyi kapar ve sahibinin tüm uğraşılarına rağmen tüm parayı nehre bırakır. Böylece süte su katarak kazandıkları para suya düşmüş sudan gelen para yine suya gitmiştir. İlk namaz için çıktıkları yolda küçük Şaban ve annesi yine beş parası kalmışlardır… Oğlunun ilk namaz hayaline haram karıştıran annenin gafleti sonucu yaşadığı talihsiz olayların anlatıldığı TV filmi ‘Helal Süt’ Kanal 7’de..

Yönetmen- Yapımcı: Nazif Tunç, Senaryo: Mehmet Uyar, Müzik: Gündoğar, Oyuncular: Melda Bekcan, Emir Muhammed Aksoy, Soner Başavul, Belma Mamati Şuben, Bünyamin Özdemir, Nisa Sadıkoğlu, Yılmaz Fidan, Nurhan Demirhan, Yaşar Türközü, Yunus Çağlar, Suat Geyik, Mehmet  Bereket, Zariç Ruhi, Eylem Doğan, Semra Sima, Satı Çaycı, Ali Rıza Sırtlı, Yusuf  Dündar, Kezban Kabakçı, Mustafa  Hayta, Safiye Recber, Leman Akyar, Şahin Kuşoğlu, Hüseyin Pinyal, Görüntü Yönetmeni:Turgay Aksoy, Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok,  Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi, Yardımcı Yönetmen: Oğuzhan Akçay, Işık Şefi: İsmail Akhan,  Sanat Yönetmeni: Aytaç Çınaroğlu, Kurgu:  Mehmet Atan, Kostüm: Havva Özçınar, Ses Tasarım: İhsan Küpçü, Yapım: Halk Film,  87’, 2013

Artikel Terkait

Helal Süt TV Filmi Kanal 7 Halk Filmleri
4/ 5
Oleh

Berlangganan

Suka dengan artikel di atas? Silakan berlangganan gratis via email

Load Comments